काठमाडौ । प्रहरीका यति ठूलो पोष्टमा रहेका ब्यक्ति समाजमा न्याय दिलाउने काममा रहेका उनले नै आफ्नो श्रीमतीलाई धरधरी रुवाएका छन् । वुढेसकालमा सुखसंग बस्न पाइएला, धर्मकर्म गरौंला भन्ने थियो तर सबै चकनाचुर भयो । ११ महिना वित्यो श्रीमानविनाको जिवन बाँच्न परिरहेको छ । त्यो पनि वुढेसकालमा ।

राधादेवी न्यौपाने भरतपुर १२ राधाकृष्ण टोलकी हुन् । उनको श्रीमान हराएको २०७७ असार २७ गते उनी विहानै हराएका हुन् । त्यो दिन उनको जन्मदिन पनि थियो । श्रीमान् हराएपछि उनले ज्योतिषलाई हेराइन् त्यतीवेला ग्रहमा शनि संकटा भएकाले घर छोडेर हिड्नु पर्ने भएकाले हिडेका हुन् भनेकाले केही दिन कुरेर बसीन् । तर अझै नआएकाले उनी युट्युवमा आफ्नो घटना सार्वजनिक गरेकी हुन् ।

यदुनाथ न्यौपाने (प्रहरी सईवाट रिटायर्ड) भएका हुन् । २०६७ साल पुषवाट उनले जागिर पनि छोडेका हुन् । अब धेरै दुख नगर्ने भनेर म आफै गएर जागिर छुटाएर ल्याएको हो, जिवनभर दुख गर्नुभयो अब जति दुख गर्नुपरेपनि म गर्छु जागिरमै जानुपरे पनि घरवाटै जाने ब्यवस्था मिलाउनु नत्र घरवाट टाढा नजानु भनेर आफुले भनेको बताइन् । उनले यति लामो वैवाहिक जिवनमा कहिल्यै नराम्रो पनि नभएको बताइन् ।

एउटा छोरा, बुहारी र नातिनी उनको घरमा छन् । जन्मदिन भन्दा अघिल्लो दिन वाहिर घुमेर आएका थिए । भोली नारायणी पुल देखि देउघाट सम्म वाढी हेर्न जाने हो गाडीमा भनेका थिए । भोलीपल्ट श्रीमानको जन्मदिन थियो त्यसैले उनी मन्दिर गइन् । अनि घर आउँदा श्रीमान घरमै थिए । पानी खान मागे पानी दिइन् । अनि उनी पुजा गर्न माथि कोठामा गइन् । तर ढिलो भइसकेपछि पनि श्रीमान पुजा गर्न नआएपछि उनी तल झर्दा श्रीमान् थिएनन् ।