कोभिड- १९ को संक्रमणबाट इलेक्ट्रीकल इन्जिनियर सन्जिब पन्तको नि’धन भएको छ । २८ वर्षिय पन्तको शनिवार चितवनमा अल्पायुमै निधन भएको हो। कोभिड-१९ संक्रमित पन्त अस्पताल भर्ना भएको तीन दिन भएको थियो ।

अध्यापन पेशामा कार्यरत पन्तले पश्चिमाञ्चाल क्याम्पस पोखराबाट डिप्लोमा र नेश्नल कलेज अफ इन्जिनियरिङबाट इलेक्ट्रीकल विषयमा बीई अध्ययन गरेका थिए । बाग्लुङ्ग जिल्ला स्थायी घर भएका उनी ललितपुरको महालक्ष्मी नगरपालिका वडा नं.८ स्थित श्री विश्वामित्र गणेश माध्यमिक विद्यालयको प्राविधिक धार (इन्जिनियरिङ्ग) तर्फ अध्यापनरत थिए ।

अध्यापनरत शिक्षक श्री सन्जिब पन्तको को’रोना सं’क्रमणको कारण २८ वर्षको कलिलो उमेरमा अ’कल्पनीय र असामायिक नि’धन भएको नेपाल शिक्षक संघ ललितपुरले जनाएको छ। यो दुःखद घ’डिमा सन्जिब पन्त लगायत दि’वंगत सम्पूर्णको मृ’तात्माको ची’र शा’न्तिको कामना सहित भावपूर्ण श्र’द्धान्ज’ली अपर्ण गर्दछौं। साथै शो’क सन्तप्त परिवारजन प्रति हा’र्दिक स’मवेदना अपर्ण गर्दछौं।

वातावरणविद् प्राध्यापक सूर्यमान शाक्यको नि’धन
काठमाडौं: वातावरणविद प्राध्यापक सूर्यमान शाक्यको नि’धन भएको छ। उनको सोमबार विहान ललितपुरको मेडिसिटी अस्पतालमा नि’धन भएको पारिवारिक स्रोतले जनाएको छ। ६७ वर्षीय प्राध्यापक शाक्य एक वर्ष अघिदेखि क्या’न्स’रबाट पी’डित थिए।

उनको सोमबार नै दा’हसं’स्का’र गरिएको छ। शाक्यले वातावरण मन्त्रालय स्थापनाको पूर्वाधार स्वरुप स्थापित वातावरण परिषद्को सदस्यसचिवका रुपमा काम गरेका थिए। नेपालमा सवारी साधनमा प्रदुषण जाँच र हरियो स्टि’करको अवधारणा भि’त्र्याउने शाक्यले उपत्यकाको फो’होरमैला व्यवस्थापनका क्षेत्रमा पनि काम गर्दै आएका थिए।

सन् १९८० ताका अमेरिकाबाट वातावरण बिषयमा इञ्जिनियरिङ गरेका उनी नेपालको पहिलो वातावरण इञ्जिनियरका रुपमा चि’निँदै आएका थिए। नेपाल वातावरण पत्रकार स’मूहको विज्ञ सदस्य रहेका शाक्य पछिल्लो समयमा काठमाडौं विश्वविद्यालयको प्राध्यापकका रुपमा प’रिचित थिए। शाक्यका श्रीमती एक छोरी र दुई छोरा छन्।