बुधलाई बुद्धि र विद्याको ग्रह मानिन्छ। यसको कृपाविना कुनै पनि व्यक्तिले शिक्षाको क्षेत्रमा शुभ फल प्राप्त गर्न सक्दैन। यो ग्रहले भूमिको प्रतिनिधित्व गर्दछ। जबकि मीन राशि विशाल ग्रह बृहस्पति द्वारा शासित छ। यस राशिमा बुध कमजोर हुन्छ, त्यसैले मार्गमुखी स्थितिमा हुँदाहुँदै पनि बुध ग्रहले उच्च फल दिन सक्दैन। अप्रिल ८ मा बुध मीन राशिमा बढ्दैछ। सबै 12 राशिहरूमा यसले कस्तो प्रभाव पार्छ, आउनुहोस् जानौं।

मेष – बुधको यो स्थितिका कारण मेष राशिका व्यक्तिहरूलाई करियरमा केही समस्या आउन सक्छ। उनीहरुमा आत्मविश्वासको कमी देखिएको छ । तपाईलाई अब कुनै पनि नयाँ अवसरको लागि आफ्नो आशाहरू रोक्न सल्लाह दिइन्छ। व्यापार क्षेत्रसँग सम्बन्धित व्यक्तिहरूले उच्च नाफा पाउन केही समय कुर्नुपर्ने हुन सक्छ। सम्बन्धमा पनि तपाईले आफ्नो पार्टनरसँग मेलमिलाप बढाउन केही समस्याको सामना गर्नुपर्ने हुन सक्छ। स्वास्थ्यमा, पाचन सम्बन्धी केही समस्या आउन सक्छ।

वृष– यस अवधिमा करियरमा केही सुनौलो अवसर मिल्ने सम्भावना छ । यदि तपाई जागिरको खोजीमा हुनुहुन्छ भने यहाँले पनि राम्रो खबर पाउन सक्नुहुन्छ । यस राशिका व्यक्तिले सेयरबाट राम्रो आम्दानी गर्न सक्नेछन् । यस समयमा तपाईको व्यापार बिस्तारै बढ्नेछ र तपाईले राम्रो प्रतिफल प्राप्त गर्ने सम्भावना पनि छ। यस अवधिमा वृष राशिका व्यक्तिहरूलाई छोराछोरी र परिवारबाट राम्रो सहयोग मिल्नेछ। जीवन साथीसँगको सम्बन्ध राम्रो रहनेछ। यस समयमा स्वास्थ्य पनि राम्रो रहनेछ।
मिथुन- मीन राशिमा बुधको उदय हुने भएकाले मिथुन राशिका व्यक्तिहरूले आफूले गरेका काममा सफलता मिल्नेछ। यस अवधिमा तपाईले सबै सुविधाहरूको आनन्द लिन सक्नुहुनेछ। यसका साथै केही व्यवधानपछि विदेश जाने मौका पनि मिल्न सक्छ । धन आवागमन सहज रहनेछ । साथै, यदि तपाइँ व्यवसायको क्षेत्रसँग सम्बन्धित हुनुहुन्छ भने, तपाइँले बिस्तारै तर निश्चित रूपमा लाभ प्राप्त गर्नुहुनेछ। यस अवधिमा यस राशिका व्यक्तिहरूलाई सम्पत्ति किन्न र त्यसबाट लाभ प्राप्त गर्ने राम्रो अवसर मिल्नेछ।

कर्कट- यस अवधिमा तपाईको जीवनमा कामको बोझ उच्च रहनेछ। यस्तो अवस्थामा, तपाईंले आफ्नो कामको लागि योजना बनाउन आवश्यक हुन सक्छ। यदि तपाइँ हालको काममा केहि परिवर्तनहरूको आशा गर्दै हुनुहुन्छ भने, त्यो पनि यस समयमा सम्भव छ। तर, जागिरमा यो परिवर्तन तपाईको अपेक्षा अनुसार नहुने प्रबल सम्भावना छ । ब्यापार ब्यबसायीहरुले उच्च नाफा कमाउन केहि समय कुर्नुपर्नेछ । पैसाको लेनदेनमा सावधानी अपनाउनु होला । यो समयमा भाग्यले साथ दिने छैन।

सिंह- यस अवधिमा तपाईको जीवनमा कामको बोझ उच्च रहनेछ। यस अवधिमा तपाईं आफ्नो करियरबाट धेरै सन्तुष्ट हुनुहुने छैन। यदि तपाईं व्यापार क्षेत्रसँग सम्बन्धित हुनुहुन्छ भने, तपाईंले यस समयमा थप सावधानी अपनाउनुपर्ने आवश्यकता छ। तपाईंले आफ्नो जीवनसाथी र ठूला-ठूला व्यक्तिहरूसँगको सम्बन्धमा सावधानी अपनाउनुपर्नेछ। अन्यथा, यस समयमा तपाईंको सद्भाव बिग्रन सक्छ। यस अवधिमा तपाईंले आफ्नो आँखाको जाँच पनि गराउनु पर्ने हुन सक्छ।

कन्या– बुधको यो स्थितिले करियरको पक्षमा सन्तुष्ट देखिनेछ । यसका साथसाथै यस समयमा तपाईले आफ्नो कडा परिश्रमको लागि पदोन्नतिको प्रबल सम्भावना पनि देख्दै हुनुहुन्छ। व्यापार क्षेत्रसँग सम्बन्धित व्यक्तिहरूले नयाँ व्यापारको अवसर प्राप्त गर्नेछन्। यसका साथै विदेशबाट पनि व्यापारका हिसाबले राम्रो अवसर प्राप्त गर्न सकिन्छ । माया प्रेमको लागि समय राम्रो रहनेछ। यस समयमा तपाईंको सम्बन्ध अर्को चरणमा पुग्न सक्छ। जीवनसाथीको साथमा यो समय रमाइलो हुनेछ।

उपाय: नारायण्यम् जप गर्नुहोस्।

तुला- यस समयमा काममा गति हेर्न केही समय कुर्नु पर्ने देखिन्छ। यसका साथै यस राशिका व्यक्तिको जीवनमा कामको दबाब पनि बढी रहन सक्छ। यस्तो अवस्थामा, तपाईंले प्रभावकारी योजना बनाउन आवश्यक छ। व्यापार क्षेत्रसँग सम्बन्धित व्यक्तिहरूले लाभ प्राप्त गर्न कुर्नु पर्नेछ। यसका साथसाथै तपाईका प्रतिद्वन्द्वीहरूले पनि यस समयमा तपाईलाई कडा चुनौती दिएको देखिनेछन्। प्रेम सम्बन्धमा समय खासै अनुकुल रहने छैन ।

वृश्चिक- यस अवधिमा तपाईंले आफ्नो करियरमा धेरै बाधाहरूको सामना गर्नुपर्ने हुन सक्छ। यो सम्भव छ कि तपाईको कडा परिश्रमको बावजुद तपाईका वरिष्ठहरूले तपाईको कदर नगर्न सक्छन्, जसका कारण तपाई अलिकति निराश हुन सक्नुहुन्छ। व्यापार क्षेत्रसँग सम्बन्धित व्यक्तिहरूले यस समयमा घाटा बेहोर्नु पर्नेछ। यस्तो अवस्थामा यस समयमा कुनै पनि ठूला र महत्त्वपूर्ण निर्णय लिनबाट बच्नुहोस्। वृश्चिक राशिका व्यक्तिहरूले अहंकारका कारण जीवन साथी र परिवारका सदस्यहरूसँग सम्बन्धमा समस्या आउन सक्छ।

धनु- बुधको स्थितिका कारण धनु राशि भएका व्यक्तिहरूमा कामको दबाब बढी रहनेछ। कडा परिश्रम गरे पनि उचित पहिचान पाउन मुस्किल छ । व्यापार व्यावसायमा संलग्न व्यक्तिहरुका लागि यो समय खासै अनुकुल रहेन । यस समयमा यो सम्भव छ कि तपाइँको व्यवसायबाट कुनै प्रतिस्पर्धा नहुन सक्छ। विचारमा भिन्नताका कारण सम्बन्धमा सद्भावको कमी आउनेछ।विवाद बिर्सेर पार्टनरसँग मिल्ने प्रयास गर्नु राम्रो हुनेछ।

मकर– यो राशिका व्यक्तिहरुको करियरमा बाधा आउन सक्छ । यदि तपाइँ लाभको आशा गर्दै हुनुहुन्छ भने, तपाइँले केहि ढिलाइको सामना गर्नुपर्नेछ। यस अवधिमा व्यापार क्षेत्रसँग सम्बन्धित व्यक्तिहरूले मध्यम प्रतिफल प्राप्त गर्नेछन्। यस अवधिमा तपाईंले कडा प्रतिस्पर्धाको सामना पनि गर्नुपर्ने हुन सक्छ। मकर राशिका व्यक्तिहरूले व्यापार रणनीतिमा परिवर्तन गर्नुपर्नेछ। धनको प्रवाह खासै अनुकूल रहनेछैन । यस अवधिमा तपाईले धेरै खर्च गर्नुपर्ने हुन सक्छ।

कुम्भ– बुधको प्रभावले काममा सफलता हात पार्ने इच्छाशक्तिमा कमी आउन सक्छ । यसबाहेक, तपाईंले व्यावसायिक जीवनमा थप दबाबको सामना गर्नुपर्ने हुन सक्छ। व्यापार व्यवसायमा सफलता प्राप्त गर्न व्यवसायीहरूले आफ्नो रणनीति परिवर्तन गर्नुपर्नेछ। यस समयमा तपाईको धनको प्रवाह पनि मध्यम रहनेछ। जीवन साथीसँगको सम्बन्धमा अहंकार सम्बन्धी समस्या आउन सक्छ। जसका कारण नचाहे पनि तपाईको जीवनमा विवादको स्थिति आउन सक्छ ।

मीन- तपाईंले आफ्नो करियरमा सफलता हासिल गर्न आफ्नो बुद्धिको अधिकतम उपयोग गर्नुहुनेछ। तपाईका सहकर्मी र सहकर्मीहरू यो देखेर छक्क पर्न सक्छन्। व्यवसायीहरूले यस अवधिमा एक भन्दा बढी व्यवसाय गर्न र आफ्नो छाप बनाउन सक्षम हुनेछन्। धनको प्रवाह उत्कृष्ट रहनेछ। यसका साथसाथै यस अवधिमा लाभ पनि मिल्नेछ।