काठमाडौं । एक नवदुलहीको भिडियो भाइरल भएको छ । विवाहको हरेक संस्कारमा धेरै रमाइलो हुन्छ । आजभोलि विवाहलाई पनि चाडपर्वको रुपमा मनाइन्छ । यस अवसरलाई अविस्मरणीय बनाउन दुलाह र दुलहीले हरसम्भव प्रयास गर्छन् ।

तर विवाहसँग जोडिएको सबैभन्दा भावुक क्षण भनेको माइतबाट हुने केटीको विदाई हो । यस अवसरमा प्रायः परिवारका सबै सदस्य भावुक हुन्छन् । दुलहीका आमाबाबु र अरु नातेदार रुन थाल्छन् । माइतीघर छोडेर जानुपर्दा दुलही पनि रुन्छिन् । तर अब समय फेरिएको छ ।

सामाजिक सञ्जालमा एउटा भिडियो भाइरल भइरहेको छ, जसमा युवती विदाईको समयमा कारमा बसिरहेकी छिन् । उनलाई विदाई गर्न आएका मानिसहरु भावुक नभई हाँसिरहेका छन् । उनीहरूलाई हाँस्दै गरेको देखेर हैरान हुँदै दुलहीले एक प्रश्न गर्छिन् । उनले माइती पक्षका मान्छेहरुलाई किन नरोएको भन्दै सोध्छिन् ।

त्यसमा उनले जवाफ पाउँछिन्, ‘हामी किन रुने, हाम्रो मेकअप बिग्रिन्छ ।’ यसरी सम्पूर्ण भावनात्मक वातावरण धेरै हल्का हुन्छ, र सबै हाँस्न थाल्छन् । यो भिडियो मार्चमा सामाजिक मिडियामा आएको थियो । भिडियोले आधुनिक युगको धेरै झलक देख्न सक्छ । यो सँगै विवाह संस्कार अब कसरी परिवर्तन भएको छ भनेर पनि बुझ्न सकिन्छ । यो भिडियो लाखौंले हेरेका छन् ।