पैसा मागेर कष्टकर जीवन बिताइरहेका छन् ।
यसले मानिसहरूको दुखद वास्तविकता देखाउँदछ जो छोटो समयको लागि भाइरल हुन्छन् र उनीहरू पहिले बाँचेको जीवनमा फर्किन्छन्। उनीहरूले सफलता र सुन्दर जीवनको आशा मात्र पाउँछन् जुन वास्तविकतामा असफल भएको देखिन्छ। विभिन्न सञ्चारमाध्यम र मानिसहरु अन्तर्वार्ता र धेरै कार्यक्रममा उनको पछि लागे तर अहिले उनको साथ छैन ।

यो निकै गम्भीर विषय हो । यस्ता व्यक्तिहरूलाई छोटो समयको ख्याति नदिई आफ्नो क्षमता अनुसार सहयोग गर्ने प्रयास गरौं

यो पनि
सडकको टेन्डर सस्तोमा नभर्नू, कडाइका साथ गुणस्तर जाँचिन्छ : मेयर शाह

काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाहले सडक निर्माण गर्दा गुणस्तरमा ध्यान दिँदै कडाइका साथ अनुगमन गरिने बताएका छन्। उनले निर्माण व्यवसायीलाई टेन्डर भर्दा कम रेटमा नभरी गुणस्तरमा ध्यान दिन आग्रह गरेका छन्।

‘हाम्रा निर्माण व्यवसायीहरूलाई पनि आह्वान गर्न चाहन्छु कि काठमाडौं महानगरपालिकाको अनुगमन अब निकै कडाइका रुपमा हुने छ’, उनले भनेका छन्, ‘क्वालिटीमा ध्यान दिइने छ, क्वान्टिटीमा ध्यान दिइने छ। त्यही भएर धेरै कम रेटमा चाहिँ टेन्डर नभरी दिनुहोला।’

 

महँगो भए पनि सडक विभागको गुणस्तर कायम गरी सडक बनाइनुपर्ने बालेन्द्रको भनाइ छ। ‘हामीले पनि सडक विभागकै क्वालिटी मेन्टेन गर्नलाई थोरै महँगो परे पनि त्यही क्वालिटीका सडकहरु बनाइनुपर्छ र अनुगमन कडाइका साथ भयो भने यी समस्याहरु समाधान हुन जान्छ’, उनले भनेका छन्।

कम रकममा टेन्डर भरेकाले काम गर्न नसक्ने बताउँदै उनले त्यसबारे पुनर्विचार हुने जानकारी दिएका छन्।