हप्तामा दुई दिन सार्वजनिक बिदा दिने सरकारको निर्णयको असर पेट्रोल पम्पहरूमा समेत देखिएको छ । हप्तामा शनिवार र आइतवार पेट्रोल पम्प बन्द हुँदा सोमवार पेट्रोल पम्पहरूमा भि`ड र लामो लाइन देखिएको छ । काठमाण्डौ उपत्यकाका साझा, नेपाली सेना, नेपाल प्रहरीसहित केही पुराना पेट्रोल पम्प अगाडि इन्धन भर्नेको लामो लाइन लागेको छ ।

दुई दिन पेट्रोल हाल्न नपाउँदा सोमवार मानिसको चाप बढेको नेपाल आयल निगम लिमिटेडका प्रवक्ता विनितमणि उपाध्यायले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार बजारका पम्पहरूमा धेरै भण्डारण गर्ने क्षमता नभएकोले र दुई दिन बिदापछि सोमवार बिहानै डिपोबाट बजारमा पेट्रोल पुर्‍याउन पनि समय लाग्ने हुन्छ । दुई दिन पेट्रोल, डिजल हाल्न नपाएकाहरू एकै दिन धेरैको सङ्ख्यामा पम्पहरूमा पुग्ने भएकाले भि`ड देखिएको हो ।

अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा पेट्रोल, डिजलको अभाव भएको भन्दै नेपालमा पनि अभाव हुन सक्ने हल्ला चलेको छ । नेपालमा अहिलेसम्म डिजल, पेट्रोल आयातामा कुनै समस्या नभएकाले नआत्तिन उपभोक्तालाई प्रवक्ता उपाध्यायले आग्रह गर्नुभएको छ । काठमाण्डौ उपत्यकाबाट दैनिक साढे ६ देखि सात लाख लिटर पेट्रोल र १० देखि ११ लाख लिटर डिजल बिक्री हुने गरेको उहाँले बताउनुभयो ।

याे पनि, काठमाडौंको फर्पिङस्थित जंगलमा एक जोडी मृ“ त फेला परेका छन् । सोमबार बिहान फर्पिङको जंगलमा एक जोडी मृ“ त फेला परेका हुन् । मृ“ त फेला परेका युवक र युवतीको श“ व नजिकबाट प्रहरीले वि“ षादीको बट्टा समेत ब`रामद गरेको छ । उनीहरुको मृ“ त्युको कारण भने खुलिनसकेको प्रहरीले जनाएको छ ।

‘काठमाडौंको फर्पिङ जंगलमा युवक र युवती मृ“ त फेला परेका छन्, मृ“ तकको श“ व नजिकबाट वि“ षादीको बट्टा समेत ब`रामद भएको छ’ काठमाडौं उपत्यका अप`राध अनुसन्धान ब्यूरोका एसएसपी वसन्त कुँवरले भने, घ`टनाबारे थप अनुसन्धान हुँदैछ ।’