‘कसौटी जिन्दगीकी’बाट प्रेरणाको भूमिकामा चर्चा कमाएकी टेलिभिजन अभिनेत्री श्वेता तिवारीले आफ्ना दुई असफल वैवाहिक सम्बन्धका तीता अनुभव साटेकी छन्। इन्डियन एक्सप्रेसका अनुसार श्वेताले आफूले श्रीमानबाट घ’रे’लु हिं’सा ख’प्नु परेकोले दुई वटा वैवाहिक सम्बन्ध टि’काउन नसकेको बताएकी हुन्।

आफ्नो व्यक्तिगत जीवनमा धेरै उ’तार च’ढाव भो’गेकी श्वेताको कि’शोरा’वस्थामा राजा चौधरीसँग विवाह भएको थियो। २७ वर्षको उमेरमा उनले घ’रे’लु हिं’सा’को आ’रोप लगाएर राजासँग सम्बन्ध वि’च्छेद गरिन्। सन् २०१३ मा उनले अ’भिनव कोहलीसँग विवाह गरेकी उनको दोस्रो विवाह पनि टिकेन।

आफ्ना दुई वटा सम्बन्धबारे बोल्दै उनले पहिलो विवाहमा उनको घ’रे’लु हिं’सा’को शि’का’र भएको बताएकी हुन्। उनले घ’रे’लु हिं’सा भो’ग्नुपर्दा पनि महिलालाई समाजले यस्ता घटनालाई सामान्य रुपमा लिएर वैवाहिक सम्बन्ध जो’गाओस् भन्ने चाहेको बताइन्। उनको पहिलो विवाहबाट छोरी र दोस्रो छोरा छन्।

‘मध्यमवर्गीय परिवारमा, बाल्यावस्थादेखि नै सम्झौता र समायोजन गर्न भनियो। समाजले तपाईंलाई एक दुई थ’प्पड केही होइन भन्छ। तर मेरी आमाले त्यस्तो कहिले पनि भन्नुभएन,’ उनले भनिन्। उनले यस्तो अवस्थामा महिलाले बच्चाको भविष्यबारे सोच्न द’बा’ब दिनेसमेत बताइन्।

‘तर जब मैले २७ वर्षको उमेरमा पहिलो श्रीमान छो’डेँ, बच्चाका अगाडि आमा-बुवाले दिनहुँ झ’ग’डा गर्नु वा उनीहरुले बुवालाई मा’ते’को देख्नु एक्लो आमा वा बुबासँग हु’र्का’उ’नु भन्दा नराम्रो कुरा हो,’ उनले भनिन्। श्वेताले अनुभव सु’नाइन्, ‘तपाईं विवाहपछि १० वर्ष सँगै बसेर छु’ट्टि’नु भयो भने कसैले प्रश्न गर्दैनन्। तर तपाईं दुई वर्षमै अ’लग हुनुभयो भने सबैले भन्छन् कति चोटी बिहे गर्छौ?’

श्वेताका अनुसार दुई पटक सम्बन्ध अ’सफल भइसकेकोले मानिसहरु उनलाई सल्लाह दिन आउँछन् र भन्छन्, ‘तेस्रो बिहे नगर।’ उनको प्रश्न छ, ‘म उनीहरूलाई सोध्छु, को हुन उनीहरु? के मेरो बिहे खर्च उनीहरुले ति’र्नुपर्ने हो? यो मेरो निर्णय हो। यो मेरो जीवन हो।’