लक्ष्मी पूजाका दिन तपाइ लक्ष्मीको आगमन चाहानुहुन्छ भने घरका यी भागहरूमा ध्यान दिनुहोस्धार्मिक व्यूरो । दीपावली अघि धनतेरस पर्व आउन लागेको छ । यस दिन धनका देवता धन्वंतरी, कुबेर र लक्ष्मीको पूजा गर्ने विधि छ । लक्ष्मी पूजा त झनै विशेष छ । धनतेरसको दिन नयाँ वस्तु खरिद गर्नु शुभ मानिन्छ। के तपाईलाई थाहा छ यो पर्व अघि घरको केही भाग सफा गर्नु लक्ष्मीको आगमन एकिन हुनु मानिन्छ । यसो गर्नाले तपाईको भाग्य भगवान धन्वंतरीको आशीर्वादले चम्कन सक्छ।

घरको यी चार दिशा सफा गर्नुहोस् -दीपावलीको सरसफाई त तपाई सबैले गर्नु भएको होला तर के तपाईलाई थाहा छ धनतेरसको दिन बिहान घरका चार प्रमुख स्थानको सरसफाई गर्नु अति आवश्यक हुन्छ । यस दिन घरको उत्तर–पूर्व क्षेत्र अर्थात् उत्तर–पूर्व, पूर्व क्षेत्र अर्थात् पूर्व दिशा, उत्तर क्षेत्र अर्थात् उत्तर दिशा सफा गर्नुपर्छ।

सफा गरिसकेपछि यो काम गर्नुहोस् – घरको बीचमा अर्थात् ब्रह्मा स्थानबाट अनावश्यक वस्तुहरू हटाएर राम्ररी सफा गर्नुहोस्। गंगा जल छर्कने। एउटा भाँडोमा गंगा जल लिनुहोस् र आफ्नो घरको उत्तर दिशामा छर्क्नुहोस् र गंगा जलका केही थोपा आफ्नो घरको तिजोरीमा छर्क्नुहोस् जहाँ तपाईं पैसा र धन राख्नुहुन्छ। वास्तवमा यसो गरे माता लक्ष्मी, कुबेर र धन्वन्तरीको को आगमनको एकिन हुन्छ ।धार्मिक व्यूरो । दीपावली अघि धनतेरस पर्व आउन लागेको छ । यस दिन धनका देवता धन्वंतरी, कुबेर र लक्ष्मीको पूजा गर्ने विधि छ । लक्ष्मी पूजा त झनै विशेष छ । धनतेरसको दिन नयाँ वस्तु खरिद गर्नु शुभ मानिन्छ। के तपाईलाई थाहा छ यो पर्व अघि घरको केही भाग सफा गर्नु लक्ष्मीको आगमन एकिन हुनु मानिन्छ । यसो गर्नाले तपाईको भाग्य भगवान धन्वंतरीको आशीर्वादले चम्कन सक्छ।

घरको यी चार दिशा सफा गर्नुहोस् -दीपावलीको सरसफाई त तपाई सबैले गर्नु भएको होला तर के तपाईलाई थाहा छ धनतेरसको दिन बिहान घरका चार प्रमुख स्थानको सरसफाई गर्नु अति आवश्यक हुन्छ । यस दिन घरको उत्तर–पूर्व क्षेत्र अर्थात् उत्तर–पूर्व, पूर्व क्षेत्र अर्थात् पूर्व दिशा, उत्तर क्षेत्र अर्थात् उत्तर दिशा सफा गर्नुपर्छ।

सफा गरिसकेपछि यो काम गर्नुहोस् – घरको बीचमा अर्थात् ब्रह्मा स्थानबाट अनावश्यक वस्तुहरू हटाएर राम्ररी सफा गर्नुहोस्। गंगा जल छर्कने। एउटा भाँडोमा गंगा जल लिनुहोस् र आफ्नो घरको उत्तर दिशामा छर्क्नुहोस् र गंगा जलका केही थोपा आफ्नो घरको तिजोरीमा छर्क्नुहोस् जहाँ तपाईं पैसा र धन राख्नुहुन्छ। वास्तवमा यसो गरे माता लक्ष्मी, कुबेर र धन्वन्तरीको को आगमनको एकिन हुन्छ ।