भौतिक सुखको कारक मानिने ग्रह शुक्र ग्रह १७ मार्चको दिन कुम्भ राशिबाट मीन राशिमा प्रवेश गर्दैछ। यस राशिमा यो ग्रह १० अप्रिलसम्म रहनेछ। ज्योतिषशास्त्रमा शुक्र ग्रहलाई वृष र तुला राशिको स्वामी ग्रह मानिन्छ। शुक्र ग्रह मीन राशिमा उच्च रहन्छ भने कन्या राशिमा नीच रहन्छ। कुनै पनि ग्रहले आफ्नो उच्च राशिमा शानदार फल प्रदान गर्छ। शुक्रको यो गोचरले केहि राशिलाई उत्कृष्ट फल दिन्छ। यसको राशि परिवर्तनको प्रभाव सबै १२ वटै राशिमा पर्नेछ।

शुक्र ग्रहको गोचर तपाईंको लागि लाभदायक रहन सक्छ। तपाईंले यस अवधिमा गरेको यात्राबाट पनि लाभ प्राप्त गर्नुहुनेछ। वैदेशिक यात्राका लागि भिसा वा विदेशी नागरिकताका लागि आवेदन दिन दुबै सार्थक हुनेछ। यद्यपि अत्यधिक खर्चबाट जोगिनुहोस्। स्वास्थ्यको दृष्टिकोणबाट हेर्दा आँखाको विशेष ख्याल राख्नुपर्ने देखिन्छ।

शुक्र ग्रहको गोचरको प्रभावले तपाईंको आयका साधन बढ्नेछन्। रोकिएको पैसा फिर्ता आउँछ। परिवारका वरिष्ठ सदस्यबाट लाभ मिल्ने सम्भावना उच्च रहेको छ। नारी शक्तिको लागि यो गोचर वरदान साबित हुनेछ। कार्यक्षेत्रमा नयाँ अवसर प्राप्त हुनेछ। साथै विद्यार्थी वर्गको लागि समय अत्यन्त शुभ रहनेछ। सन्तान प्रतिको जिम्मेवारी पूरा हुनेछ।

यो समयमा तपाईंले सरकारी क्षेत्रमा सफलता प्राप्त गर्न सक्नुहुनेछ। कार्यक्षेत्रमाअ पदोन्नति र स्थान परिवर्तनको सम्भावना रहेको छ, यदि तपाईं चाहनुहुन्छ भने यसको लाभ लिन सक्नुहुनेछ। भूमि तथा वाहन सुख प्राप्त हुने सम्भावना रहेको छ। आमा-बुबाको स्वास्थ्यको विशेष ध्यान दिन जरूरी देखिन्छ।

भाग्यवृद्धिको योग रहेको छ। धार्मिक यात्राको सम्भावना रहेको छ। दान-पुण्य गर्नतिर मन लाग्नेछ। परिवारमा मांगलिक कार्यहरूले वातावरणलाई खुशी बनाउनेछ। यदि तपाईं घर-जग्गा वा वाहन खरिद गर्ने सोचमा हुनुहुन्छ भने समय राम्रो रहेको छ। यो योगले तपाईंलाई विदेश यात्रा वा विदेशी कम्पनीमा राम्रो सेवा प्राप्त गर्न मद्दत गर्छ, तपाईंको क्षमताको पूर्ण प्रयोग गर्नुहोस्।

शत्रुहरूले तपाईंलाई अपमान गर्ने प्रयास गर्न सक्छन्। तर उनीहरु यसमा असफल हुनेछन्। धनभावमा शुक्रको दृष्टिकको परिणाम स्वरूप आर्थिक पक्ष परावर्तनशील हुनेछ। लक्जरी सामान खरीद गर्न अधिक खर्च हुनेछ। स्वास्थ्यमा नकारत्मक प्रभाव पर्ने सम्भावना उच्च रहेको छ, सजग रहनुहोला।

विवाह सम्बन्धि वार्ता सफल हुनेछ। दैनिक व्यापारमा अधिक नाफा हुने सम्भावना देखिन्छ। रोजगारदाताहरूले सरकारी शक्तिको पूर्ण आनन्द पाउनेछन् र उच्च अधिकारीहरूसँग राम्रो सम्बन्ध कायम राख्नेछन्। कार्यक्षेत्रमा पदोन्नतीको योग रहेको छ, साथै नयाँ सम्झौता हस्ताक्षर गर्नको लागि समय अनुकूल छ। महिला वर्गको लागि यो समय अत्यन्त शुभ रहनेछ।

तपाईंको शत्रुहरू बढ्नेछ, तर तिनीहरूले तपाईंलाई हानि गर्न असफल रहनेछन्। दाजु-भाइबाट पूर्ण साथ-समर्थन प्राप्त हुने देखिन्छ। राशिको व्ययभावमा शुक्रको दृष्टिकोणको परिणाम स्वरूप तपाई अधिक यात्रा गर्नुहुनेछ र लग्जरी आईटमहरूमा पनि खर्च गर्नुहुनेछ। कानुनी क्षेत्रमा कुनै पनि निर्णय तपाईंको पक्षमा आउने देखिन्छ।

शिक्षा क्षेत्रमा विद्यार्थी वर्ग अव्वल स्थानमा आउनेछन्। कार्यक्षेत्रमा तपाईंले गरेको कार्य र निर्णयको सराहना गरिनेछ। स्वास्थ्यको दृष्टिकोणबाट यो समय अनुकूल रहने देखिन्छ। नव दम्पतिको लागि सन्तान प्राप्तिको योग रहेको छ। रोकिएको धन फिर्ता आउनेछ। अधिक ऋण लेनदेनबाट बच्नुहोला।

शुक्रको गोचरले तपाईंको लागि अनुकूल परिणाम दिनेछ। तपाईं महँगो चीजहरूमा बढी पैसा खर्च गर्नुहुनेछ। तपाईंको मान-सम्मान बढ्नेछ र सामाजिक प्रतिष्ठा बढ्नेछ। तपाईंको कामको सराहना गरिनेछ। कार्यक्षेत्रमा पदोन्नतीको योग रहेको छ। नयाँ सम्झौता हस्ताक्षर गर्नको लागि समय अनुकूल रहनेछ।

कार्यक्षेत्रमा बिस्तार हुनुका साथै तपाईंको जिम्मेवारी बढ्नेछ। नतिजा स्वरूप, तपाईंले लिनु भएको निर्णय र कार्यहरूको सराहना गरिनेछ। भाइहरूमा मतभेद हुन दिनुहोस्। विदेशी नागरिकताको लागि आवेदन सफल हुनेछ। स्वास्थ्यमा नकारत्मक असर पर्न सक्छ, सजग रहनुहोला। विद्यार्थी वर्गको लागि समय अत्यन्त शुभ रहनेछ।

यस अवधिमा तपाईंको विचारशील रणनीतिले काम गर्नेछ। यस समयमा, आर्थिक पक्ष मजबूत हुनेछ। अचल सम्पत्तीको खरीद गर्ने योग बनिरहेको छ। आफ्नो बोली कौशलको सहायताले तपाईं कठिन परिस्थितिहरूलाई पनि सामान्य बनाउन सफल हुनुहुनेछ। स्वास्थ्यको हिसाबले दायाँ आँखाको विशेष ख्याल राख्नुहोला।

तपाईंको भौतिक सुविधा र स्रोतहरू वृद्धि हुनेछ। कार्यक्षेत्रमा लाभका विभिन्न मार्ग प्रशस्त मिल्नेछन्। उन्नतिका लागि थप अवसरहरू आउनेछन्। सरकारी सेवाका लागि आवेदन दिन पनि समय अनुकूल रहनेछ। विद्यार्थीहरूले शिक्षा प्रतियोगितामा राम्रो सफलता प्राप्त गर्ने योग रहेको छ। महिलाहरुको लागि यो समय अनुकूल रहनेछ।