काठमाडौं । भारतीय अधिकारीहरूले नेपालबाट गएर कल गर्लमा संलग्न एक मोडललाई उद्धार गरेको छ । जानकारी अनुसार नेपालबाट गएकी उनलाई ब’लपूर्व’क क’ल ग’र्लका रुपमा लगाइएको थियो । भारतको केन्द्रीय अपराध शाखा (सीसीबी) का अधिकारीहरूले बेङ्गलुरुको एउटा ‘प्रख्यात’ होटेलमा छा’पा मा’रेर नेपालबाट गएकी २३ वर्षीया मोडललाई उद्धार गरेको हो ।

डेक्कन हेराल्डको अनलाइन संस्करणमा यो समाचार आएको थियो । यसले पीडितलाई कुन होटेलबाट बचाइएको हो भनेर बताएको छैन । पीडितको कथा धेरै अन्य महत्वाकांक्षी मोडलहरू र अभिनेताहरू भन्दा फरक हुँदैन जुन समाजविरोधी तत्वहरूको असर खेप्न पुग्छन् जसले महिलाहरुलाई यस व्यापारको ज’घन्य अ’परा’धमा लो’भ्याउन ग्लैमर वर्ल्ड प्रयोग गर्छन् ।

स्थानीय प्रहरीका अनुसार नेपाली मोडल धेरै लामो समय अगाडि मुम्बई गएकी थिइन् । उनलाई त्यहाँ एक व्यक्तिले मोडलिङ्ग उद्योगमा ल्याएका थिए । उनी बलिउडमा आएपछि उनलाई भेटेकी थिइन् । उनलाई एक अज्ञात स्थानमा लगिएको थियो ।

उनलाई त्यहाँ ब’लपूर्वक स’म्बन्ध रा’ख्न बा’ध्य पा’रिएको थियो । यस घटनाको सबै भन्दा डरलाग्दो कुरा के भने उनीहरुले ति मोडलको भिडियो पनि बनाएका थिए । भिडियो बनाएपछि उनीहरुले उनलाई कल गर्ल बन्न बाध्य पारेका हुन् । उनीहरुले भने अनुसार नगरेमा उक्त भि’डियो लि’क ग’र्ने चे’तावनी पनि उनीहरुले दिएका थिए ।,,,भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला,,,

डेक्कन हेराल्डले अन्वर खान भनेर चिनिने शहरको एउटा द’लालले बेङ्गलुरु आइपुगेपछि पुरुषको एउटा समूहले यस्तो सेवा प्रदान गर्ने वेबसाईट मार्फत ‘केटी’ बुक गरेपछि मुम्बईमा ए’स्कोर्ट आ’पूर्तिकर्तासँग सम्पर्क गर्ने गर्थे । भारतीय अधिकारीहरुका अनुसार २२ अगस्त २०१५ मा, उनी दिल्ली शहरमा उत्रिन् र उसलाई केन्द्रीय व्यापार जिल्ला क्षेत्रको होटलमा राखियो । धेरै ग्राहकहरु उनलाई भेट्न आउँथे ।

जानकारी अनुसार प्रति घण्टा ८० हजारदेखि १ लाख ६० हजारसम्म शुल्क लिन्थे । सुन्धवा नामक ग्राहकले उनलाई ‘अ’प्रा’कृति’क’ त’रिकाले स’म्ब’न्ध रा’ख्न बा’ध्य तु’ल्याउँ’दा अ’धिकारीहरूको ध्यानाकर्षण भयो । ति मोडलले त्यसरी स’म्बन्ध रा’ख्न अ’स्वीकार गरेपछि सबै खुलासा भएको हो । त्यसपछि ति ग्राहकले मोडलमाथि हात पनि हालेका थिए ।

यसपछि नै त्यस होटलमा केही गलत काम हुँदैछ भन्ने ‘अलार्म खडा’ भयो । विकासकर्ता र निर्माण ठेकेदार सागर र सुन्धवा भनेर चिनिने द’ललाई अहिले हिरासतमा छन् । पीडित मोडल, जो बलिउड उद्योगमा आफुलाई चिनाउने सपना देखेर भारत पुगेकी थिइन् । उनलाई एक एनजीओको जिम्मामा सुम्पिएको छ र एक उजुरी दर्ता पनि गरिएको छ । स्रोत